Музей Т.Бриж

МУЗЕЙ ТЕОТОЗІЇ МАРКІВНИ БРИЖ

Це ім’я ще з початку шістдесятих років було добре відоме в Україні серед творчої інтелігенції, у мистецьких колах. Уже своїми першими роботами художниця заявила про себе, як про майстра оригінального, з широким діапазоном зацікавлень історією рідного краю, видатними постатями нашого минулого. У 1967 році Іван Драч свій вірш "Балада творчості” присвятив нашій землячці.

Теодозія Марківна Бриж народилася в мальовничому селі Бережниця Дубровицького району Рівненської області 18 лютого 1929 року. Закінчила Бережницьку семирічку, Сарненську середню школу №1. професійну освіту здобула у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. Жила у Львові, працювала у станковій і монументальній скульптурі. Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва вона закінчила з відзнакою. Всього кілька років минуло, але її роботи вже не раз експонувалися на обласних, республіканських виставках. 1960 рік був для молодого митця особливо радісний: тридцять робіт Бриж були виставлені на персональній виставці у Львові.

Теодозія Бриж - ніжний лірик, поетеса в скульптурі. Її роботи заслуговують особливої уваги.

1999 рік. Саме цей рік був останнім в житті нашої землячки. Вона пішла з життя, але залишилася в пам’яті людей, які знали її, працювали з нею. Вчитель-пенсіонер Антончик Антон Хомич листувався з нею, її чоловіком художником Євгеном Безніско. І ось  в роковини її пам’яті в школі відкрили кімнату-музей  Теодозії Марківни Бриж -   25 червня 2000 року . В кімнаті-музеї зберігаються її роботи, інструменти, якими користувалася майстриня, фотокопії її робіт.